×
Sotsiaalmeedia

KAKS PÄEVA KIHNU SAAREL

Sihtpunkt: EESTI SAARED

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+4 saatjat tasuta, hind alates 74.95 EUR / inimene
30+3 saatjat tasuta, hind alates 81.95 EUR / inimene
25+2 saatjat tasuta, hind alates 86.95 EUR / inimene

KIHNU
Armsalt kodune ja eksootiline üheskoos, meretaguses eraldatuses elav ning ometi külalislahke – selline on saar, kus rahvariideid kantakse iga päev ja kus vanaemade unikaalne käsitöökunst on au sees. Nii perekondlikel kui üldrahvalikel pidudel tuntakse rõõmu rahvalaulust ja tantsust. Rahvariideis mootorratastel ringi kihutavad Kihnu naised, huumorimeelsed ja sõbralikud kalamehed rannapiiril värskelt püütud kala pakkumas – selline vahetu vaatepilt avaneb saarele tulles. Traditsioone austav ja samas ajaga kaasas käiv väike Kihnu ütleb oma külalistele TERE TULEMAST! Kihnu Kultuuriruum on esitatud rahvusliku kandidaadina UNESCO vaimukultuuri pärlite nimekirja. Tänapäeva Kihnu on omapärane sulam kaasajast ja minevikust. Kõrvuti isaisade aegadest pärit tarkuste, kommete, esemete ja tööriistadega kasutab kihnlane moodsat tehnikat ja hoiab end kursis mujal maailmas toimuvaga. Eraldatus suurest maast on muutnud kihnlase vähenõudlikuks, visaks ja ettevaatlikuks väljastpoolt tuleva vastu. Ta armastab nalja, eksisteerib n.ö. sotsiaalne kontroll, mis avaldub veidi sarkastilistes hinnangutes ühele või teisele elujuhtumusele.

1. päev
Väljasõit päeval kooli juurest või mujalt kokkulepitud kohast. Buss viib teid Munalaiu sadamasse, kust väljub praam  14.30 , mis viib meid otse Kihnu saarele. Kohapeal ootab teid rahvariideseelikus giid, kes viib külalised muuseumisse ning 1-tunnisele ringsõidule veoauto kastis saare lõunatippu ja nelja külla. Kaunis mereäärses männikus asuvad roost varjualused, suitsuahi ning väike köök, kus sööme lõunasööki. Hiljem saab palli mängida, sooja ilmaga ujuda ning päikest võtta. Ööbimine telklas, mis asub saare läänekaldal, kus on olemas lõkkeplatsid, metsakuiv lõkkematerjal, pingid, lauad, šašlõkiahjud, palliplats. Palume telgid kaasa võtta!

2. päev

Hommikusöök  . Seejärel on vaba aeg rannamõnude nautimiseks. Seejärel koguneme taas ja sõidame autoga tagasi sadamasse, kust siis praamiga edasi mandrile. Munalaiu sadamas ootab buss, mis viib Teid tagasi kooli juurde.

HINNAS
– reisibuss Tallinn – Munalaiu sadam – Tallinn;
– edasi – tagasi praamipiletid;
– autotransport Kihnu sadamast majutuskohta ja tagasi;
– kohalik giid Kihnu saarel;
– ekskursioon;
– lõunasöök I päeval;
– Kihnu muuseumi sissepääs.

– õpituba, kus igaüks saab endale valmistada Kihnu meene

  • hommikusöök

 

 

 

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Majutus kämpingus + 10 eurot.

SOOVITAME

 

ScandinavianTours soovitab:

Kalmistu
 on kihnlaste jaoks sama püha koht kui kirik. Sinna minnakse vaikselt, mitte kunagi pärast päikese loojumist, et surnuid mitte häirida. Tänapäeval kasutusel olevalt surnuaialt leiame riste, millel surmaajaks on märgitud möödunud sajandi lõpp. Surnuaia peavärava lähedale on maetud kuulus kapten Enn Uuetoa ehk Kihnu Jõnn, kelle põrm toodi Taanist Kihnu 1992.a. Tema kõrval puhkab Jõnnu viimase laeva “Rock-City” saarlasest puusepp Karl Jerkwelt.
Jõnnu mälestuskivi on püstitatud kapteni kodukohta Rootsikülla märkimaks kange mehe sünnikohta. Kihnu muuseum asutati 1974. a. vanasse koolimajja. Väljapanekuid eksponeeritakse neljas ruumis. Ühes majapooles on Kihnu naivistide loomingut ja kuulsaid Kihnu mehi – kodu-uurija Theodor Saart, metskapten Enn Uuetoad, hõbedasepp Peeter Rooslaidu tutvustav väljapanek ja teises pooles kõik igapäevaelu puudutav: tööriistad, rõivad, käsitöö, mööbel. Muuseumi fondi suuruseks on üle 700 eseme.
Vana kirik (õigupärast kabel) asus saare põhjatipus kõrgemal liivakaldal. Legendi järgi hävis see Põhjasõja ajal tulekahjus (1700-1710). Vanakiriku mäelt on leitud ka tolleaegne matmispaik nn maa-alune kalmistu. Luterlik kirikureform jõudis Kihnu Rootsi valitsemise algul 1530.a paiku. Uus kabel ehitati saare keskele umbes praeguse kiriku kohale. 1624 asutati samasse abikirik.
1840.a alanud usuvahetusliikumise käigus läksid kihnlased massiliselt õigeusku. Tsaari ukaasi kohaselt anti kivist kirikuhoone õigeusu kogudusele, hoonele ehitati sibulkuppel. Kiriku ümber olev aed ja värvilistest tellistest värav on ehitatud selle sajandi algul.
Kihnu tuletorn, mis asub saare lõunatipus Pitkänä neemel, on Inglismaal valmistatud detailidest kokku monteeritud 1864. aastal. Kihnlased kutsuvad tuletorni puagiks, nn puagivahid on läbi aegade olnud enamasti venelased.
Tuletorni kõrgus mere- ja maapinnast on vastavalt 31 ja 29 m

 

 

Pakume nii tervise- kui reisitõrkekindlustust, küsi pakkumist!

MIS ON REISIKINDLUSTUS JA MIS ON REISITÕRKEKINDLUSTUS?
Reisikindlustuse kõige olulisem osa on meditsiiniabi kindlustus, mis katab välisriigis alanud haigusega või õnnetusjuhtumiga seotud ravikulud.
Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, see tähendab seda, et kui laps viimasel hetkel enne reisi haigestub või juhtub mõni õnnetus temaga või lähedastega, siis kindlustusfirma kompenseerib arsti või politseitõendi alusel reisi kogumaksumuse. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad