Sihtpunkt: EESTI SAARED

Nädalavahetus Ruhnus

Ruhnu on Eesti lõunapoolseim saar Liivi lahes, Lätile lähemal kui Eestile. Ruhnu saarel  paikneb ainulaadne Eesti oma Eiffeli torn, kuulsa inseneri Gustave Eiffeli kavandatud tuletorn, mis valmistati Prantsusmaal ning püstitati aastal 1877. Saarel leidub Eesti vanim pühakoda, laulvate liivadega Limo rand ning palju muud vaatamisväärset.

Reede

Meie reis algab kooli juurest (Tallinna piirkonnas), järgneb sõit Pärnusse, kust  kiirkatamaraan Runö väljub 13.00. Sõit kestab pisut üle kolme tunni. Ruhnus on vastas auto, mis viib majutuskohta Buldersi või Liise tallu. Soovi korral saab õhtul grillida.

laupäev

Peale hommikusööki, umbes kella 10 paiku alustame ekskursiooniprogrammiga. Ajalooekskursioon räägib saare minevikust, aga ka tänapäevast. Külastatakse Ruhnu väikest muuseumi, Korsi talukompleksi, 1644.aastal ehitatud puukirikut ning uut kirikut. Pärast seda jätkame saarega tutvumist ainulaadsel veoauto ringreisil, mis kestab umbes 2 tundi. Sõidame läbi tasaselt läänekaldalt, mis erineb sootuks künklikust okasmetsaga kaetud idakaldast, vaatame vana katkusurnuaia kohta ning haruldast künnapuud. Reis lõpeb tuletorni juures, kust soovijail on võimalik jalutada randa ujuma või imetleda laulvaid luiteid.

Pärast õhtusööki, kella 20.00 paiku on võimalus Ruhnu rahvamajas saada osa filmiprogrammist, mis täiendab päeval nähtut-kuuldut. Programm koosneb kolmest filmist: Theodor Lutsu 1931.a. valminud film Ruhno räägib ruhnurootslaste kommetest ning elust  saarel esimese vabariigi ajal, Tallinfilmi ringvaade näitab Nõukogude Liidu lagunemisaegade ja Eesti Vabariiki tekkeaega saarel, lätlaste animatsioon “Karu tuleb!” naerab ruhnlaste ning saarel möllanud karu üle. Filmiprogrammi pikkus on 50 minutit.

pühapäev

soovijaile 2-tunnine jalgsimatk giidiga

katamaraan väljub kell 17.00 ning jõuab Pärnusse kell 20.00, tagasi kooli juures orienteeruvalt kell 23.00

HINNAS

  • praamipiletid
  • valitud majutus
  • hommikusöögid
  • ekskursioonid kohalike giididega ning sissepääsud

 

Reis algab ja lõpeb kooli juures. Näidishinnad on Tallinnast, soovi korral saab tellida transfeeri ka mujale, või siis algusega Pärnust

Buldersi talu on arhailine, välikempsudega. Nii Liise kui Buldersi talus peatudes on võimalik laenutada rattaid ning tellida lisaks sööke

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
30+2 saatjat tasuta Buldersi talus algusega Tallinnast 129.95 EUR / inimene
25+2 saatjat tasuta Buldersi talus algusega Tallinnast 139.95 EUR / inimene
30+2 saatjat tasuta Liise talus algusega Tallinnast 169.95 EUR / inimene
Meie instagrami feed #scandinaviantours #koolireisid
Sotsiaalmeedia

See on mugav võimalus olla meie tegemistega kursis!

0
Connecting
Please wait...
Saada sõnum

Vabandame! Me ei ole praegu siin. Jätke sõnum ja võtame Teiega esimesel võimalusel ühendust.

Nimi
* E-mail
* Kirjeldus
Sisene

Küsimusi? Me oleme siin. Saatke meile sõnum!

Teie nimi
* E-mail
* Kirjeldage situatsiooni
Me oleme siin!
Tagasiside

Aidake meil paremini Teid aidata! Teie tagasiside on meile oluline!

Kuidas hindate meie abi?