Sihtpunkt: VENEMAA

1. päev
Väljasõit Tallinnast kell 5.00  kooli juurest. Piiriületus Koidula piiripunktis. Sõit Petserisse. Petseri klooster, asutati juba  15. sajandil Tartust siia saabunud pühamees Marki poolt. Klooster on üks väheseid õigeusu pühakodasid Venemaal, mis tegutsenud järjepidevalt asutamisest alates. Kloostri õued ja teerajad, mis suveperioodil kaunistatud lilledega. Jalutame kloostri õuedel ja räägime kloostri minevikust ja tänapäevast. Varvara kirik,kloostri kaitserajatised ja pühakojad.

Irboska kindlus ja Slaavi lätted. Ülipõneva ajalooga Irboska on väga pika asustuslooga keskus. Nestori kroonika järgi asus siia 862. aastal üks varjaagi vürstidest Truvor, et valitseda siinseid hõime. Kõrgendikul valitseb ümbruskonda kivilinnus. Salapärased kivimustrid linnusemüüris ja Nikolai kirik (15. saj). Slaavi lätted vulisevad välja paesest pinnasest. Kohalikud peavad allikaid pühaks ja nende vetel usutakse olevat tervendav mõju.

Velikaja ja Pihkva jõe kaldail asuv Pihkva  on vanimaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitakse linna kirjalikes ürikutes 903. aastal, mil siin olevat toimunud vürst Igori ja legendaarse Olga pulm. Paljud ajaloolased peavadki Pihkvamaad vürstinna Olga kodupaigaks. Linnaekskursioon – Kreml ja Dovmontovi linn, Velikaja ning Pihkva (Pskova) jõe kaldapealsed. Kümned vanad õigeusu pühakojad ja bojaaride palatid.  Juba 10. sajandil ehitati Pihkvasse esimene Püha Kolmainu katedraal, millest saab kogu Pihkvamaa sümbol. Siinkandis öeldi, et kus asub troitsa, seal on ka Pihkva! 17. sajandil rajatud Moskva stiilis Püha Kolmainu katedraal, kus asub üks maailma suurimaid ikonostaase. Mirozhki kloostri Issandamuutmise kirik on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Pühakaojas on ülihästi säilinud freskod 12. sajandist.
Majutus Pihkvas 3* hotellis. Võimalik tellida õhtusöök.

2.päev
Peale hommikusööki asume teele Mihhailovskojesse, suure vene poeedi Aleksander Sergeejeviš Puškiniga seotud paikadesse. ( ~2 tundi sõitu) Puškini Mäed – madalate männikutega ümbritsetud künkad. Varem kutsuti seda kohta Pühaks mäeks, nimi on seotud Svjatogorski kloostriga. Puškin armastas seda Venemaa kaunist paika kogu oma elu. Svjatogorski
kloostri kalmistule on maetud tema põrm. Edasi külastame Puškini emapoolsete esivanemate pärusmõisat Mihhailovskojes. Sügisvärvide mäng, mis on inspireerinud suurt poeeti oma suurteoste loomisel ..
Ja mõtted tormlevad ja süda süttib sees
Ja riimid tulvavad: sulg, nende käsku järgi!
Ma võtan paberi, mis kutsuvalt on ees,
Ja värsid voolavad, et muudkui üles märgi…
(“Sügis”)
See oli poeedi vaimse kujunemise paigaks ja siin möödusid tema asumisel olemise aastad. . Keisrinna Jelizaveta Petrovna kinkis Puškini vaarisale, Abram Petrovitš Hannibalile, Peeter Suure moorlasele, 5000 tessatini maad (41 küla). Alates 1911. aastast on siin avatud esimene Puškini muuseum. 1998 – 1999 aastatel mõisas ulatuslikud taastamistööd. Poeedi vanaisa poolt rajatud mõisapark, pärnaallee, mida rahvasuus kutsutakse Anna Kerni alleeks. Anna külastas Mihhailovskojet juunis 1825. Trigorskoje mõis,kus elasid Puškini lähimad naabrid, sõbrad ja sealne atmosfäär inspireeris luuletajat poeemi ” Jevgeni Onegin ” loomisel. Trigorskoje  park, vanad tammed ja pärnad, millede varjus seisab valge pink – Onegini pink ….

Lõunapaus ja reis jätkub Novgorodi suunas. ( Sõit Novgorodi ~5,5 tundi ) Hilisel õhtutunnil jõuame Novgorodi. Majutus 3* hotellis.

3.päev
Peale hommikusööki algab tutvus Veliki Novgorodiga – Venemaa südamga. Isand Suur Novgorod on Venemaa vanim  linn,  mida mainitakse esmakordselt aastal 859. Aastasadu on olnud see võimas linn ülitähtsaks keskuseks ida -, lääne kaubateedel, kuuludes keskajal võimsasse Hansaliitu. Paljurahvuseline ja isepäine linn ajab 12. sajandil minema Kiievist saadetud vürstid ja otsustab ise oma teed minna. See on üks väheseid vanu linnu Venemaal, kuhu ei ulatu Kuldhordi ike. Just Novgorod püsib  Moskva vürstidele kõige kauem vastu säilitades oma sõltumatuse kuni 15. sajandini. Jaroslavli õu – suursuguse ja jõuka veetšelinna elu keskpunkt. Venemaa vanimad säilinud kirikud ja õued, … Lunastaja kirik Iljina tänaval (Spas na Iljine) on ehitaud 14. sajandil. Pühakojas on osaliselt säilinud keskaja ühe suurima freskomaalija ja ikoonimeistri  Feofanes Kreeklase freskod. Bussiekskursioon Novgorodis: Sofiiskaja storona, Velikaja tänav. Lõunapausil võimalik täiendavalt külastada muuseume: Ajaloomuseumis asub üks maailma rikkalikumaid ikoonikollektsioone. Samuti on siin võimalus tutvuda arheoloogiliste leidudega, muuhulgas kuulsate kasetohule kirjutatud tekstidega.

Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseum.  Muuseumis saab hea ülevaate vanast Novgorodimaa puitarhitektuurist ja ka kohalikest kommetest. Võimalik on sisse piiluda taredesse ja saada selgitusi pererahva käest. Muuseumi näitustesaalis on põnev etnograafiline kollektsioon. Vitoslavlitsõ muuseumis on võimalus osta suurepäraseid suveniire, mida kohalikud käsitöömeistrid pakuvad. Suur valik kasetohust valmistaud esemeid (beresta), korve, kirjatud puulusikaid ja riideräbalatest
valmistud keesid – buzõ.

4.päev
Peale hommikusööki sõit St. Peterburi suunas ~ 3 tundi. St. Peterburi äärelinnas lõunapaus ja seejärel jätkub reis Ivangorodi
piiripunkti suunas, piiriületus ja tagasi Eestimaal. Reisi aluspunkti jõuame hilisõhtul.

Hinnas sisaldub:
– mugavustega buss
– giid-reisisaatja teenused
– õpetajate viisa ja reisikindlustus
– Petseri kloostri külastus
– Mihhailovskoje külastus
– Irboska külastus
– Trigorskoje külastus
– Sofia peakiriku külastus Novgorodis
– Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseumi külastus
– Mirozhki kloostri freskokiriku külastus
– 3 ööbimist kesklinna hotellides Pihkvas ja Novgorodis
– 3 hommikusööki hotellis

– kohalik giid Puškini radadel ja Novgordis (vene või inglise keeles, soovil tõlkega eesti keelde)

NB! Ringreisi on võimalik tellida ka 3-päevasena. Küsige pakkumist

 

Passi kehtivusaeg peab olema vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

Lisatasu eest:
Täiskasvanud Laps vanuses 13-17a Laps 7-12a
Venemaa viisa ja reisitrõrkekindlustus EUR 66 EUR 66 EUR

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+ 3 saatjat tasuta, hind alates 159.95 EUR / inimene
30+ 2 saatjat tasuta, hind alates 179.95 EUR / inimene
Meie instagrami feed #scandinaviantours #koolireisid
Sotsiaalmeedia

See on mugav võimalus olla meie tegemistega kursis!

0
Connecting
Please wait...
Saada sõnum

Vabandame! Me ei ole praegu siin. Jätke sõnum ja võtame Teiega esimesel võimalusel ühendust.

Nimi
* E-mail
* Kirjeldus
Sisene

Küsimusi? Me oleme siin. Saatke meile sõnum!

Teie nimi
* E-mail
* Kirjeldage situatsiooni
Me oleme siin!
Tagasiside

Aidake meil paremini Teid aidata! Teie tagasiside on meile oluline!

Kuidas hindate meie abi?