Sihtpunkt: RUMEENIA

1.päev

Väljasõit  varahommikul  eelnevalt kokkulepitud kohast.Sõit läbi Baltimaade, õhtul Leedu – Poola piir. Öömaja Poolas  mugavustega  hotellis Lublinis.

2. päev 

Hommikusöök hotellis. Seejärel jätkame sõitu Slovakkia kaudu Ungarisse. Õhtul hilja saabume öömajale Rumeenia piiri lähedale. Majutus mugavustega hotellis Brasovis.

3. päev 

Hommikusöök hotellis. Peale hommikusöök tuleb meile hotelli vastu kohalik giid, kellega veedame terve päeva. Sõidame Ida Karpaatide ahelike vahel ning naudime kauneid loodusvaateid. Sighişoara linnake, kus sattud tagasi keskaega. Täistundide  kellamäng, Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna Kõrgendikul asuv Sighishoara on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad, aidad ja  maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes – mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise.

Sibiu, Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud.

Õhtupoole jõuame tagasi Brasovi ning jalgsiekskursiooni käigus tutvume selle ajaloolise linnaga. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Jalutame Rumeenia kõige kitsamal tänaval. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagara – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. aastal toimunud tulekahju.

Ööbimine samas hotellis Brasovis.

4. päev

Hommikusöök hotellis.Peale hommikusööki kohtume uuesti giidiga ning jätkame teekonda. Rasnov – 13. sajandil rajatud sakside linnus, mille mäetipul asuvad linnuse varemed mõjuvad veel tänapäevalgi suursuguselt ja võimsalt.

Brani loss, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Brani lossis asub suurepärane relvade ja turviste kollektsioon. Järgnevalt tutvume Sinaia ja kuninglike suvelossidega. 1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale.

Jätame giidiga hüvasti ning võtame suuna Bukaresti suunas. Bukaresti saabume õhtutundidel. Ööbimine mugavustega hotellis Bukarestis.

5. päev

Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki külastame Bukaresti vaieldamatult suurimaks vaatamisväärsuseks peetavat diktaator Ceaușescu loodud üüratu parlamendihoonet. Hoone ei jäta kindlasti kedagi ükskõikseks. Lisaks oma värvikale ajaloole on see ühtlasi ka maailma üks suurimaid hooneid Pentagoni ja Taj Majali kõrval.

Peale parlamendihoonet kohtume kohaliku giidiga, kes tutvustab meile Rumeenia pealinna. Ekskursioon on kahes osas- nii jalgsi kui bussiga.  Kolmerealised kiirustavad bulvarid, parkide rohelusse peidetud järvesilmad ja päris oma Arc de Triomphe annavad Rumeenia pealinnale tõepoolest pariisilikult edvistava mõõtme. Bukarest on suurusehullust põdev linn, mille maagia ja salapära on peidetud vanalinna tänavate labürinti ja vanade pühakodade hämarusse. Ekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park, edvistav Champs Elysees’d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik ja palju muud.

Lõunapaus. Vaba aeg, et teha tutvust omal käel linnaga,  külastada muuseume, näitusi või kohalikku kaubandust. Ööbimine samas hotellis.

6. päev

Hommikusöök hotellis. Alustame koduteed.Sõidame marsruudil läbi Rumeenia, Ungari, Slovakkia ja sealt siirdume öömajale Poola Lubinisse.Majutus mugavustega hotellis Lublinis.

7. päev

Hommikusöök hotellis.Jätkame koduteed läbi Poola, Leedu, Läti Eestisse.Hilisel õhtutunnil jõuame koju Tallinnasse.

Pikkadel sõidupäevadel teel jalasirutuspeatused ja toidupausid.

HINNAS:

– Mugavustega buss;
– 6 ööbimist mugavustega hotellis 2-4 kohalistes tubades koos hommikusöökidega;
– giid-reisisaatja teenused;
– väliekskursioonid koos kohalike giididega inglise keeles;
– Brani loss;
– Pelesi loss;
– Bukaresti parlamendihoone.

Reisijal peab kaasas olema kehtiv pass või ID kaart

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

LISATASU EEST:
– Huviväärsused ja muuseumid
– reisikindlustus
– õhtusöögid
– lõunasöögid
– Lõuna Bukarestis, restoranis-  30 – 40 RON
– Mõnes kirikus võib sissepääs maksta 3 – 10 RON või korjatakse raha korjanduskarpi.

Pakume nii tervise- kui reisitõrkekindlustust, täpsed hinnad leiad siit

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+3 saatjat tasuta, hind alates 340 EUR / inimene
Meie instagrami feed #scandinaviantours #koolireisid
Sotsiaalmeedia

See on mugav võimalus olla meie tegemistega kursis!

0
Connecting
Please wait...
Saada sõnum

Vabandame! Me ei ole praegu siin. Jätke sõnum ja võtame Teiega esimesel võimalusel ühendust.

Nimi
* E-mail
* Kirjeldus
Sisene

Küsimusi? Me oleme siin. Saatke meile sõnum!

Teie nimi
* E-mail
* Kirjeldage situatsiooni
Me oleme siin!
Tagasiside

Aidake meil paremini Teid aidata! Teie tagasiside on meile oluline!

Kuidas hindate meie abi?