×
Sotsiaalmeedia

IDA-VIRUMAA JA KOHTLA KAEVANDUS 2 päeva

Sihtpunkt: REISID EESTIS

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+4 saatjat tasuta, hind alates 129.95 EUR / inimene
30+2 saatjat tasuta, hind alates 144.95 EUR / inimene

Virumaa loodus – Eesti üks vaheldusrikkamaid ja kauneimaid. Siin kipub ühest päevast väheks jääma. Reisi kestel tutvume Eestimaa kõige idapoolsema maakonnaga, mis on ühtlasi ka Eesti suurim tööstuspiirkond, erinevate kultuuride, keelte ja uskude piiril asuv piirkond.

1. päev
Väljasõit hommikul kooli juurest või mujalt kokkulepitud kohast. Põhja – Eestiga tutvumist alustame Eesti Niagara juurest – Jägala juga, muistse aja kultuspaik ning meie vanima vesiveski asukoht. Vaatame Kunda hüdroelektrijaama, mis ehitati 1893. aastal ja see on Baltimaades esimene. 1870 alustati Kundas tsemendi tootmist. Sellest ajast on säilinud Kunda pudelahi, mis Euroopas omalaadsete seas ainus säilinu. Sõidame läbi vallakeskusest, kus võeti tarvitusele õ – täht.  Kohtla kaevanduspark-muuseumi külastus. Kaevuri kiirkursusel tutvutakse kaevurite tööpaikade ja maa-aluse lõhkeainelaoga, oma silmaga saab näha ning käega katsuda kaevandustehnikat ning sõita kaevurite kombel tõelise maa-aluse rongiga. Tööpäeva lõpuks saavad tublid kiirkursusel osalenud kaevurid tasustatud ja autasustatud. Põnev tööpäev maa all lõpeb kosutava kaevurilõunaga. Võimalus ronida Kohtla-Järve lähistel Kukrusel asuva tuhamäe otsa. Seejärel sõidame Ontika pankrannikul, mis on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgeim osa. Ontika lähistel saavutab ta maksimumi – 55,6 m. Peatuse teeme Eesti kõrgeima Valaste joa juures. Pühajõe kaldal jalutame Oru pargis ja vaatame kohta, kus asus Eesti Vabariigi riigipea suveresidents. Teel oma ööbimispaika põikame läbi veel Vaivara Sinimägedest. Ööbimine Laagna hotellis.
2. päev
Hommikusöök hotellis. Sõit Narva, kus külastame Hermanni kindlust. Heidame pilgu teisele poole jõge, Venemaa poolele, kus asub Hermanni linnuse sõsar: Ivangorodi kindlus, mis sai oma välisilme samal ajal kui Narva oma. Narva Raekoda, Kreenholmi Manufaktuur.  Sõidame ka Kuremäele Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnakloostrisse, mis on Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Klooster asub piirkonna kõrgeimal künkal, maalilisel Kuremäel. Klooster tegutseb tänaseni ja on isemajandav. Tänapäeval elab Pühtitsa kloostris üle pooleteistsaja nunna. Õhtupoolikul jõuame tagasi koju.
HINNAS
* mugavustega reisibuss
* giid-reisisaatja teenused
* kirjeldatud ekskursiooniprogramm
* majutus Laagna hotellis
* hotelli veekeskuse külastus ( ujumisriided kaasa! )
* hommikusöök hotellis
* Kohtla Kaevandusmuuseum koos kaevurilõunaga
* kohalik giid kaevandusmuuseumis
* Narva linnuse külastus koos kohaliku giidiga

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Kohtla Kaevanduspark ja muuseum. Muuseumis tutvustab järgmist: kaevurite tööpaigad, maa-alune kaevurite rong, lõhkeaine ladu, allmaakäikude labürint u. 1,6 km. Võimalus ka tellida kaevurilõuna maa alla.
Hermanni kindlus. Narva linnus koos jõe vastaskaldal asuva Ivangorodi kindlusega moodustavad ainulaadse arhitektuuriajaloolise ansambli Euroopa Liidu piiril. Narva linnus on Lääne-Euroopa ehituskunsti eredaks näiteks.

 

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad