×
Sotsiaalmeedia

PÕHJA-POOLA RINGREIS (endine Ida-Preisimaa)

Sihtpunkt: POOLA, TSEHHI, SAKSAMAA

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+3 saatjat tasuta, hind alates 369.95 EUR / inimene

1. Päev

Väljasõit Tallinnast eelnevalt kokkulepitud kohast kell 6:00. Hommikukohv Iklas ja seejärel sõidame läbi Lätimaa Leedumaale, kus toimub lõunasöögipeatus. Jätkame reisi ja õhtuks jõuame Poolamaale. Hilistel õhtutundidel jõuame majutuskohta Ketrzyni. Majutus mugavutega hostelis või hotellis.

2. Päev

Hommikusöök. Asume teele, et külastada metsade rüpes paiknevat Mazurolandia meelelahutusparki. Meelelahutusega on ühendatud siinse piikonna ajaloo- ja kultuuripärand.

Puude vahelt paistvad sünged varemed annavad märku et oleme Mazurolandias. Just siin asus II Maailmasõja Hitleri peakorter “Hundikoobas”, mida ta kasutas 24. juunist 1941. aastal kuni 1944. aasta novembri lõpuni. 80-st punkrist koosnev rajatis asus suurel maa-alal ning oli väga hoolikalt kaitstud ja maskeeritud. Kõike kattis võrk, millel vahetati lehestikku vastavalt aastaaegadele, punkreid ümbritses miiniväljade vöö ning õhutõrjepatareid. Hitlerlased õhkisid kogu süsteemi saksa vägede taganedes 1945. aasta jaanuari lõpus. Säilinud varemete mõõtmed on muljetavaldavad, seinte paksus oli kuni 6 meetrit ja lagede paksus koguni 8 meetrit, need valmistati erilisest raudbetoonist, mille kaal on tavalisest veelgi raskem. Hämaras metsas märgib mälestustahvel kohta, kus 20. juulil 1944 kolonel Claus von Stauffenberg tegi Hitlerile ebaõnnestunud atentaadikatse.

Külastame Miniatuuride parki ( Mazurolandia ) kus on haruldane ekspositsioon- äärmise täpsusega meisterdatud makett Hundikoopa hiilgeaegadest ja huvitav temaatiline näitus. Just Miniatuuride pargis saad tunda end tõelise Gulliverina Lilliputtide maal. Meie ees avanevad muinasjutulised Masuuria piirkonna kuulsamate ajalooliste hoonete maketid, mis on loodud suuruses 1 : 25. Seal võib leida Rešeli lossi, kloostri Svjatoi Lipki basiilika, Malborki kindluslossi ja palju muud.

Muuseumis avatud ekspositsioonis asuvas rüütlite külas võid end riietada raudrüüsse ( 25 kg), teha tutvust tolleaegsete relvadega, osaleda rüütliturniiril. Kõik eeltoodu on pileti maksumuses

Swieta Lipka (Püha pärna) kuulus jesuiitide kloostrit , mis on katoliiklikus Poolas üks tähtsamaid palverännakute sihtpunkte. Rikkalikult kaunistatud interjööriga võimas kirik on üks Poola barokkarhitektuuri meistriteoseid. Selles asub uhke barokkorel trompeteid puhuvate inglikujudega, mis muusikateose esitamise ajal liiguvad. Võimalus osta erinevaid Poolale iseloomulikke suveniire.

Malbork  – paikneb Nogati jõe kaldal ja kuulsusrikas ajalugu ulatub 13. sajandisse, kui ristisõdijad rajasid Poola aladele kaitsekindlustuste võrgu, mille uhkeim rajatis oli Malbork. Sellest kujunes Teutooni Suurmeistri reisidents ja alates 1309.a.  täitis orduriigi pealinna rolli. Arhitektuuriliselt koosneb kolmest üksteise sisse ehitatud kindlusest, mida oli kaitsmas üle 3000 relvastatud sõjamehe.  Euroopa suurim telliskivikindlus kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Öömaja Gdynia mugavustega hostelis või hotellis

 3. Päev

Gdynia Akvaariumi külastus.

Gdansk – ajaloos tuntud ka vabalinna Danzig´i nime all. Linn, mille tubli  tuhandeaastane  ajalugu on täis kuulsushetki. Visla jõe suudmealal paiknev Hansalinn oli üle Euroopa tuntud oma vägevuse ja rikkuse poolest.Tänapäeval kujunenud sealse piikonna tähtsamaks kultuuri ja turismilinnaks. Jalutuskäik vanalinnas –näeme uut ja vana raekoda, Neptuni purskkaevuga Pikka Turgu koos gooti-stiilis majadega, maailma suurimat telliskividest laotud kirikut ja palju muud huvitavat.

Gdanski loomaaed  on üks suurimaid ja kaunimaid Poolas. Suured vabad alad loomadele, mänguväljakud lastele ja palju palju muud toovad siia läbi aasta tuhandeid huvilisi. Jalutuskäik Gdanski loomaaias on lõõgastav ja samas ka hariv. Loomaaias on 191 erinevat liiki ning kokku 975 isendit. Majutus mugavustega hostelis või hotellis.

4. Päev

Hommikusöök hotellis. Sõidame vanasse ülikoolilinna ja Copernicuse sünnipaika – Toruńi.

Visla jõe kaldal paiknev linn, mille keskaegne linnasüda on kantud UNESCO maailmapärandite nimekirja. Linn, mis on poolakate arvates tõeline „ 7 maailma ime“. Võimsad linnamüürid, kaitsetornid ja linnaväravad on oma müüride vahele peitnud Poola suursugusemaid gooti ja barokiajastu hooneid. Jalutuskäik vanalinnas viib tagasi linna vägevuse ja hiigluse juurde. Vaba aeg lõunapausiks ja alustame sõitu läbi Poolamaa meie majutuskohta. Majutus mugavustega hostelis või hotellis.

5. Päev

Hommikusöök hotellis. Sõit läbi Poola, Leedu (kus on lõunapaus) ja Läti. Eestisse reisi aluspunkti jõuame hilistel õhtutundidel.

HINNAS SISALDUB:
– mugavustega buss;
– öömajad mugavustega hostelis või hotellis koos hommikusöökidega;
– giid-reisisaatja;
– kohalikud giidid Gdanskis ja Torunis, kes tutvustavad sealseid  vaatamisväärsusi  inglise keeles, vene keelest soovil tõlge eesti keelde;
– Mazurolandia meelelahutuspargi külastus
– Malborki kindluse külastus kohaliku giidiga;
– Gdynia Akvaariumi külastus;
– Gdanski loomaaia külastus.

Reisijal peab kaasas olema kehtiv pass või ID kaart

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Pakume nii tervise- kui reisitõrkekindlustust, küsi pakkumist!

MIS ON REISIKINDLUSTUS JA MIS ON REISITÕRKEKINDLUSTUS?
Reisikindlustuse kõige olulisem osa on meditsiiniabi kindlustus, mis katab välisriigis alanud haigusega või õnnetusjuhtumiga seotud ravikulud.
Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, see tähendab seda, et kui laps viimasel hetkel enne reisi haigestub või juhtub mõni õnnetus temaga või lähedastega, siis kindlustusfirma kompenseerib arsti või politseitõendi alusel reisi kogumaksumuse. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.

 

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad