×
Sotsiaalmeedia

POOLA 5 päeva

Sihtpunkt: POOLA, TSEHHI, SAKSAMAA

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+3 saatjat tasuta, hind alates 369.95 EUR / inimene

1.päev

Väljasõit kooli juurest varahommikul, kell  5:00 Bussisõit Poola läbi Läti ja Leedu. Teeme ka lühikese hommikukohvi peatuse, lõunapaus Leedus. Teel kuulame reisisaatja poolt antavat informatsiooni ja põnevaid fakte läbitavate riikide ja tähtsamate punktide ajaloo ning tänapäeva kohta. Õhtul jõuame Varssavisse. Ööbimine mugavustega hotellis

 2.päev

Hommikusöök hotellis. Selle päeva veedame Poola Vabariigi pealinnas Varssavis. Linn hävitati II maailmasõja lõpupäevil peaaegu täielikult. Hiljem on ajalooline linnasüda taastatud. Ja tehti seda nii hästi, et praegu kuulub Poola pealinn UNESCO maailma nimistusse. Ekskursioon vanalinnas 10.00 ( ~3 t ) Visla jõe kõrgel kaldal asub vanalinn Stare Miasto. Alustame ringkäiku lossiväljakult – Kaunis  keskaeg – Püha Risti kirik ja kuninglik teekond.

Zamek Królewski kuningalossi külastus- kuningaloss asub Lossiväljakul Varssavi vanalinna sissepääsu juures ning see oli kunagi Poola monarhia ametlik residents. Hävis II maailmasõjas ning taastati 1970.ndatel taastatud. Lossiväljakul asuvad ka kuningas Sigismundi sammas (Varssavi vanim monument aastast 1644) ja Püha Jani katedraal.

Lõunapaus ja seejärel jätkub tutvus Varssaviga. Soovil võite külastada erinevaid muuseume, näitusi, kontserte, veeta aega Varssavi loomaaias, või sõita hobutrammiga või hoburakendiga vanalinnas. Soovitame Koperniku teaduskeskust. NB! Piletid tuleb eelnevalt ette tellida!  Ööbimine Varssavis

3.päev

Kohe peale hommikusööki asume teele Czestohowasse. (~180 km) Czestochowa on tänapäeval 260 tuhande elanikuga tööstuslinn, kuhu ometi tulevad miljonid inimesed kogu maailmast. Külastame maailmakuulsat palverännakute paika Jasna Gora kloostrit Suursugune kloostrikompleks, mille ehitamist alustati 1382. Imelised barokkinterjöörid ja eriline harras atmosfäär. Kloostrit külastab igal aastal ligi 4 miljonit palverändurit, et osa saada imettegeva Musta Madonna aupaistest. Johannes Paulus II on Jasna Gora kloostrit nimetanud paigaks, kus “tuksub Poola rahva süda”.

Kiire lõunapaus ja jätkame teekonda Lõuna – Poola väikelinna Wieliczka suunas (160 km), et külastada sealset Wieliczka  soolakaevandusmuuseumi 16.00 ( ~3 h ) Ligemale 3 km pikkune jalutuskäik 130 meetri sügavusel maa all. Wieliczkas võib näha tõelisi kunstiteoseid, mis kõik on loodud soolast. Tõeline ime on Püha Risti kabel, kus kõik – trepp, põrand, seinad, kroonlühtrid, reljeefid, pühakujud – on soolast. Sõit Krakowisse (10 km ), majutus Krakowi mugavustega hostelis või hotellis. 

4.päev

Kohe peale hommikusööki külastame  Auschwitzi.

Edasi jätkub tutvus Krakowiga: turuplats, mille keskel seisab alati tuvidest ümbritsetud poeet Mickiewicz ja kalevikaupmeeste maja Sukiennice, kahetorniline Maria kirik kuulsa skulptuurse altariga, vanad linnakindlustused ja Floriani värav. Euroopa üks vanimaid ülikoole – Jagiello ülikool. Wawel. Katedraal – Poolamaa kuningate kroonimiskirik. Jalutame kuninglikel õuedel. Kuningalossi kaunid kaaristud.

Vaba aeg. Hiljemalt 17.30 asume teele Varssavi suunas, kuhu jõuame tagasi hilisõhtul.

5.päev

Pärast hommikusööki jätkub tagasitee. Hilisõhtul saabutakse Eestisse.

Hinnas:
– 4 ööbimist mugavustega hostelis või hotellis koos hommikusöökidega
– reisijuht-giidi teenus
– väliekskursioonid koos kohalike giididega
– muuseumipiletid
– programmis kirjeldatud sissepääsud

 

 

 

Reisijal peab kaasas olema kehtiv pass või ID kaart

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Pakume nii tervise- kui reisitõrkekindlustust, küsi pakkumist!

MIS ON REISIKINDLUSTUS JA MIS ON REISITÕRKEKINDLUSTUS?
Reisikindlustuse kõige olulisem osa on meditsiiniabi kindlustus, mis katab välisriigis alanud haigusega või õnnetusjuhtumiga seotud ravikulud.
Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, see tähendab seda, et kui laps viimasel hetkel enne reisi haigestub või juhtub mõni õnnetus temaga või lähedastega, siis kindlustusfirma kompenseerib arsti või politseitõendi alusel reisi kogumaksumuse. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.

 

 

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad