×
Sotsiaalmeedia

UNGARI

Sihtpunkt: UNGARI

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+3 tasuta, hind alates 380.95 EUR / inimene

https://www.youtube.com/watch?v=NkAI2dZis8M

UNGARI 7 päeva
Eestlaste sugulusrahva ungarlaste maa on eestlaste jaoks ühest küljest natuke oma, kuid teisalt eksootiliselt võõras. Kõrvuti tuttavlikuga võib seal kohata palju sellist, mida Eestis ei leidu. Ungari ja selle pealinn Budapest on väga koloriitsed ja armastatud paigad, kus on arvukaid võimalusi veeta sisukalt oma puhkust.
Lähme koos avastama Ungarit!

1.päev
Väljasõit kokkulepitud kohast 6:00.
Teeme peatuse , et juua hommikukohvi. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus Leedus ja sõit jätkub Poola suunas. Majutus Poolas mugavustega hotellis

2.päev
Hommikusöök hotellis.
Jätkame sõitu Ungari suunas. Teel puhke- ja söögipausid.
Teel imelised loodusvaated, väikseid romantilised külakesed. Ületame maalilised Tatrad ning õhtuks jõuame ööbima Ungari pealinna Budapesti. Majutus Budapestis mugavustega hotellis

3.päev 
Hommikusöök hotellis.
Seejärel algab tutvus Budapesti vaatamisväärsustega bussi- ja jalgsiekskursiooni käigus.
Kaks endist linna Buda ja Pest liideti üheks linnaks Budapestiks, Ungari pealinnaks, alles 19. sajandil. Kõrget Buda ja madalat Pesti eraldab Doonau – Euroopa üks pikimaid jõgesid. Buda kõrgetelt jõekaldalt Pestile avanev imeline panoraam on kantud UNESCO maailmapärandite nimekirja. Linna kuulsusrikas ajalugu ja väga rikkalik aerhitektuuripärand – Buda kindlus, Matyasi kirik, Kaluribastion, Kuningaloss, Gellerti mägi, Tsitadell, Vabaduse monument, Kangelaste väljak, Vajdahunyadi loss, linnapark Varosliget jpm.
Budapestis asub maailma suuruselt kolmas parlamendihoone, maailma suuruselt teine barokkkindlus (Gödöllö) ja Euroopa suuruselt kolmas kirik (Esztergom Basilica). Budapestis asub ka mandri- Euroopa vanim ja maailmas vanuselt teine allmaaraudtee, mille liin nr 1 kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja (valmis juba 1896.a).
Peale lõunat vaba aeg

4.päev
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Balatoni äärde. Külastame Tihany poolsaart, imetleme vaateid Balatoni järvele ning paprikapärgadega kaetud maju.
Ungaril pole mereriik, kuid madjaritel on Balaton, Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Balatoni järv on kuulsaks saanud oma kristallselge vee poolest, mis muudab oma värvi sõltuvalt sellest, kas paistab päike, puhuvad tuulepuhangud või taevas on pilvedega kaetud. Balatoni järv on pikk ja kitsas, järve veepeegli pindala on pea 600 ruutkilomeetrit. Balatoni järv asub vulkaaniliste mäeahelike poolt ümbritsetud mäejalamil, mistõttu järv on kaitstud põhjatuulte eest. Tänu Vahemerelisele kliimale on Balatoni järvest juba 19.sajandi keskpaigast kujunenud hinnatud supluspaik.

Szgliget – väike külake Balatoni ääres, kust õhkab rahu ja vaikust. Kuulsuse on see küla saavutanud tänu tervendavale mineraalveele ja veinivalmistamise ajaloolisele traditsioonile, lisaks kindlusevaremed 13.sajandist, mis peidavad endas palju saladusi ja kust avaneb imeline vaade Balatoni järvele, vanad veinikeldrid, mis loovad eriline ja unustamatu atmosfääri.
Sümegi kindluse külastus – keskaegne rüütliturniir.
Sümegi kindlus ehitatud 13. saj. teisel poolel ja paikneb 270 m kõrgusel mäel ilmestades linnapanoraami. Võimsad kindlusemüürid ja kaitserajatised on vastu pidanud nii mongolite kui ka türklaste rünnakule. 18.saj. alguses hävitasid Habsburgid kõik Ungari kindlused ja polnud pääsu ka Sümegil. Alles 20 saj. lõpul algasid ulatuslikud restaureerimistööd, mille käigus on taastatud ajalooline välimus. Aastaringselt toimuvad kindluse suures rüütlisaalis ja väliareenil keskaegsed rüütliturniirid, etendused ja kevadsuvel ratsavõistlused.
Majutus mugavustega hotellis.

5.päev
Hommikusöök hotellis
Budapest, linn kus on avastada palju põnevat ja kus on tuhandeid võimalusi veeta mõnusalt aega. Olgu see päev meeldivaks puhkuseks.
Budapest on ainus pealinn Euroopas, mis on tuntud kuurortlinnana tänu paljudele termaalveeallikatele.
Kõigil soovijail on võimalus külastada Euroopa üht suurimat Szechenyi termaalveekeskust, nautida allikavete tervistavat mõju, kümmelda suurtes rooma basseinides, naudida kreeka vanne ja põhjamaade traditsioonilisi saunu.
Lõunapaus.
Vaba aeg, et omal käel tutvuda linnaga.
Oma päeva lõpetame laevasõiduga Doonau jõel, imetledes Budapesti õhtuste tulede säras.

6.päev
Hommikusöök hotellis.
Seejärel asume koduteele.
Teel peatused. Majutus Poolas mugavustega hotellis.

7.päev
Hommikusöök hotellis.
Sõit läbi Baltimaade, tehes teel peatusi. Hilistel õhtutundidel jõuame Eestisse, reisi alguspunkti.
Hind:
Hinnas sisaldub:
– 6 ööbimist hotellides 2–4 kohalistes tubades koos hommikusöökidega;
– mugavustega buss;
– giid-reisisaatja teenused;
– väliekskursioonid koos kohalike giididega;
– muuseumipiletid
– laevasõit Doonaul
– Sümegi kindluse külastus

Lisatasu eest – termaalbasseini Szechenyi külastus

Reisijal peab kaasas olema kehtiv pass või ID kaart

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Pakume nii tervise- kui reisitõrkekindlustust, küsi pakkumist!

MIS ON REISIKINDLUSTUS JA MIS ON REISITÕRKEKINDLUSTUS?
Reisikindlustuse kõige olulisem osa on meditsiiniabi kindlustus, mis katab välisriigis alanud haigusega või õnnetusjuhtumiga seotud ravikulud.
Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, see tähendab seda, et kui laps viimasel hetkel enne reisi haigestub või juhtub mõni õnnetus temaga või lähedastega, siis kindlustusfirma kompenseerib arsti või politseitõendi alusel reisi kogumaksumuse. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad