×
Sotsiaalmeedia

VARSSAVI 4 päeva

Sihtpunkt: POOLA, TSEHHI, SAKSAMAA

Hinnad. Universaalne tabel:

Grupi suurus Hind
40+3 saatjat tasuta, hind alates 299.95 EUR / inimene

1. päev

Väljasõit kooli juurest varahommikul orienteeruvalt kell 5.00. Bussisõit läbi Läti ja Leedu Poola. Teel teeme lühikese hommikukohvi peatuse ja lõunapausi Leedus Kaunase lähistel. Sõidul kuulame reisisaatja poolt antavat informatsiooni ja põnevaid fakte läbitavate riikide ajaloo ning tänapäeva kohta. Õhtutundidel jõuame Varssavisse. Majutus mugavustega hotellis.

2. päev

Hommikusöök. Tutvumine Varssavi vaatamisväärsustega. Linn hävitati II maailmasõja lõpupäevil peaaegu täielikult. Hiljem on ajalooline linnasüda taastatud. Ja tehti seda nii hästi, et praegu kuulub Poola pealinn UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse.  Ülevaatlik ekskursioon vanalinnas, mille käigus teeme tutvust Visla kõrgel kaldal asuva vanima ajaloolise piirkonnaga.

 Stare Miasto –  vanalinn, mille südameks on turuplats -Stary Rynek. Väljakut ümbritsevad majad on nagu muinasjutust, iga hoone ise värvi. Praegu neis restoranid, kohvikud ja poekesed. Vanalinnas asub terve rida uhkeid keskaegseid elumaju, Poola kuningate kroonimiskatedraal, restaureeritud Kuningaloss, kus asuvad Poola rahvusreliikviad. Vanalinna ümbritsevad kaitseehitised ja kuulus Barbakani väravatorn, mis on üks vähestest säilinud ajaloolistest kaitserajatistest, mis ümbritsesid linna. Üht vanalinna väljakut kaunistab Merineitsi skulptuur. Juba keskajast on Merineitsi olnud linna sümboliks ja 1792 aastast on Merineitsit kujutatud Varssavi linnavapil.

Zamek Królewski kuningaloss – Kuningaloss asub Lossiväljakul Varssavi vanalinna sissepääsu juures ning see oli kunagi Poola monarhia ametlik residents. Hävis II maailmasõjas ja taastati 1970.ndatel. Lossiväljakul asuvad ka kuningas Sigismundi sammas (Varssavi vanim monument aastast 1644) ja Püha Jani katedraal.

Trakt Królewski  Trakt Królewski nimeline peatänav ehk Varssavi kuningatee on omaette vaatamisväärsus, mis algab Kuningalossi väljakult ja lõpeb kuninga suveresidentsi Lazienki lossi juures. Tee ääres asub hulgaliselt suurejoonelisi kirikuid ja paleesid ning kuulsaid galeriisid ja muuseume. Siin paiknevad Püha Anna katedraal, Püha Risti katedraal (kuhu on maetud Poola kuulsaima helilooja Chopini süda), Koperniku ausammas, Uazdowski kindlus jpm.

Kuninglik Lazienki park –  Suvel kümnete paabulindudega kuninglik park, mis pärineb 17. sajandist ning on üks suuremaid palee- ja pargiansambleid Euroopas. Siin asus viimase Poola kuninga suveresidents.

Lõunapaus.  Seejärel jätkub tutvus Varssaviga. Soovil võite külastada erinevaid muuseume, näitusi, kontserte, veeta aega Varssavi loomaaias, või sõita hobutrammiga või hoburakendiga vanalinnas. Soovitame Koperniku teaduskeskust. NB! Piletid tuleb ette tellida!

3. päev

Hommikusöök hotellis.  Jätkub tutvus Varssavi vaatamisväärsustega. Bussiekskursiooni käigus külastame Varssavi Rahvusstaadioni, mille ehitust alustati 2009. a. ja pidulik avamine oli 12. detsembril 2011.a. Staadioni liikuv katus, mis katab väljaku, võimaldab seal läbi viia nii spordiüritusi kui ka kontserte. Staadion mahutab 58500 jalgpallihuvilist ja 72900 muusikafänni.  2012.a. Euroopa meistrivõistlustel jalgpallis toimus staadionil kolm alagrupikohtumist, üks veerandfinaal ja üks poolfinaal, Varssavi Ülikooli botaanikaaeda – – vanem osa ja uus aed, mis paikneb ülikooli raamatukogu uue hoone katusel). Hoone valmis 1999.a. Peahoone on 4. korruse katusele on rajatud 1.5 ha suurune botaanikaaed. Soovi korral sõidame liftiga Kultuuri-ja Teaduste Palee vaateplatvormile, et imetleda Varssavi panoraami (pileti hind 12 zl)

Tutvumispäeval leiame aega ka lõunapausiks. Seejärel kaubanduskeskuse külastus. Suurimad ja populaarseimad keskused Varssavis on  Arkadia ning Zlote Tarasy.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Alustame koduteed läbi Poola, Leedu ja Läti Eestimaale. Teel ~ 3 t bussisõidu järel lühikesed jalasirutuspeatused ja toidupausid. Reis lõpeb hilistel õhtutundidel reisi alguspunktis.

 

NB! Sissepääsude hinnad võivad muutuda, täpsustatakse reisi tellimisel!

Hinnas:    

– Mugavustega buss;
– 3 ööbimist mugavustega hotellis 2-4  kohalistes tubades koos hommikusöökidega;
– giid-reisisaatja teenused;
– väliekskursioonid koos kohalike giididega inglise või vene keeles (vene keelest tõlge eesti keelde);
– Zamek Królewski kuningaloss – kuni 15 a;
– Kuninglik Lazienki park
– Varssavi Rahvusstaadioni külastus ;
– Varssavi Ülikooli katuseaiad

 

 

Reisijal peab kaasas olema kehtiv pass või ID kaart

Reisi hind kehtib kuni 17-aastastele (17 kaasa arvatud), vanematele küsi pakkumist!

 

Pakume reisitõrkekindlustust, 7.94

MIS ON REISIKINDLUSTUS JA MIS ON REISITÕRKEKINDLUSTUS?
Reisikindlustuse kõige olulisem osa on meditsiiniabi kindlustus, mis katab välisriigis alanud haigusega või õnnetusjuhtumiga seotud ravikulud.
Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, see tähendab seda, et kui laps viimasel hetkel enne reisi haigestub või juhtub mõni õnnetus temaga või lähedastega, siis kindlustusfirma kompenseerib arsti või politseitõendi alusel reisi kogumaksumuse. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.

 

 

LISATASU EEST

Veeparki Warssavi lähedal.

https://parkofpoland.com/en/attractions/slides

– Wilanówi loss ja park – Poola kuningate residents www.wilanow-palac.pl
Palee – 15 PLN, park 3 PLN
7 km kaugusel Varssavi kesklinnast Vistula jõe kaldal asub kuningas Jan III Sobieski suveresidents koos luksusliku 106 ha suuruse barokkpargiga. Villa Nuova lossiaeda kutsutakse Poola Versaille´ks. Wilanow on poolakate üks armastatumaid kohti, mida teatakse hästi ka mujal. Originaalse arhitektuuriga loss ja selle juurde kuuluv barokne aed on väga kaunid. Jõeäärsele promenaadile pääseb valgepöökidest pügatud võlvkaarte ja alleede kaudu.
– Kopernikuse Teaduskeskus
Külastuse kellaaeg sõltub teaduskeskuse võimalustest.
– Varssavi ülestõusu muuseum  -a`10PLN + 50PLN giid grupile + a`7PLN
Muuseum on pühendatud 1944. aasta ülestõusule natsiokupatsiooni vastu.
– Varssavi loomaaed –   hindadega tutvu kodulehel
Varssavi loomaaia territoorium katab 40 hektarit ning siin on umbes 5000 looma esindatud peaaegu 500 loomaliigist.
– Hobutramm, hoburakendid, turismirong Varssavi vanalinnas – www.warsawtour.pl
taastamistööd algasid 1945. aastal ning hobutrammid, mis ilmestasid Poola pealinna juba ülemöödunud sajandi 80ndail aastail, klõbistavad endiselt munakividel kapju. Hobutrammidega, mille juhid peatustes kella helistavad, sõidavad vanalinna kitsastel tänavatel siiski vaid turistid.
– Fryderyk Chopini muuseum

 

Broneeri kohe!

  • DD slash MM slash YYYY
  • DD slash MM slash YYYY
  • * Kohustuslikud väljad